GREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52V
Artikelnummer
26-792
Hersteller
Green-GO
Typennummer
  • GGO-GNM430
GREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52VGREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52VGREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52VGREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52V
GREEN-GO DIGITAL INTERCOM SYSTEM - Schwanenhalsmikrofone
Bitte beachten Sie: Green-GO Produkte sind nur innerhalb UK und Irland lieferbar.
GREEN-GO DIGITAL INTERCOM SYSTEM - Gooseneck microphones
The cardioid pattern electret microphone provides clear, intelligible audio with high output and low noise, while the supplied foam wind shield minimises 'P' blasts. The integral 2-part gooseneck enables quick and easy positioning of the microphone while helping to isolate the mic capsule from handling noise. Green-GO multi-channel stations provide 12V phantom power suitable for GNM gooseneck mics.
Two lengths are available:
26-791 GREEN-GO GGO-GNM300 Electret gooseneck microphone, 300mm, 12-52V
26-792 GREEN-GO GGO-GNM430 Electret gooseneck microphone, 430mm, 12-52V
Specifications:
Frequency response: 50 - 20,000 Hz
Sensitivity: -42 dB (17.7mV) to 1V at 1Pa
Maximum sound pressure: 110 dB, 1 kHz at 1% T.H.D.
Signal to noise ratio: 74dB, 1kHz at 1Pa
Phantom power supply: DC 9-52V, power consumption 2mA typical
Weight: 84 g (GNM430), 60 g (GNM300)
Dimensions: 430mm - length, 12 mm - head diameter (GNM430)
300mm - length, 12 mm - head diameter (GNM300)