LITTLITE 12X-4-LED-180 GOOSENECK LAMP 12-inch, LED array, 4-pin XLR, 180 degrees
Artikelnummer
Hersteller
Littlite
Typennummer
  • 12X-4-LED-180
LITTLITE GOOSENECK LAMPS - LED - Bare
Gooseneck lengths are a choice of 153, 305 and 457mm (6, 12 and 18 inches), light sources are energy-efficient LED, with certain LED models being able to switch from white to red colour output.
Feature matrix:
Gooseneck connector LED colour output (3)
P series: None, 3/8 thread (1) White/red
G series: BNC White only
T series: TNC White only
X series: XLR 3-pin, male, straight(2) White only
X-4 series: XLR 4-pin, male, straight(2) White/red
XR series: XLR 3-pin, male, 90 degrees (2) White only
XR-4 series: XLR 4-pin, male, 90 degrees (2) White/red
Notes: (1) With fixing hardware for panels up to 3.2mm thickness. (2) Pin inserts of XLR connector can be rotated, adjusting position of light. (3) May be switched externally.
Lamp details:
LED array: 1.5W nominal; 150mA at 12V. Light output: 398 Lux, at 305mm. Colour temperature: 4000K. CRI (Colour rendering) 85RA.