DNH CAP-15-54T LOUDSPEAKER Projector, IP54, EN54-24 approved, 15W, 70/100V, white
Artikelnummer
Hersteller
DNH (DNH Loudspeakers)
Typennummer
  • CAP-15-54T
Farbe
  • WhiteWhite
Bestellangaben
/
240,31
pro Stück (zzgl. MwSt.)
DNH LOUDSPEAKERS - EN54-24 approved
CAP-15-54T Projector, 15W, IP54, EN54-24 certified
DNH CAP-15-54T is an EN54-24 certified, 15 watt, IP54 weatherproof projector speaker manufactured from aluminium and designed for fire alarm and emergency systems. An M20 cable gland allows entry to the cable termination, which is via screw terminal. Mounting is by way of integrated foot bracket with 7mm diameter fixing holes. CAP-15-54T has 100V line taps of 4W, 7.5W, and 15W.
Material: Aluminium anodised. Rated power: 15W. SPL: 77dB, 1W/1m; 88dB, 15W/4m. Frequency range: 100Hz – 10kHz. Weight: 2.2kg, with transformer. Dimensions (HxWxD): 146 x 154 x 200mm.