CANFORD ES4121503/A HALBE-RACKBREITE MINI-RACK 3HE, 150mm tief, Asche
Canford
Typennummer
  • ES4121503/A
GTIN
CANFORD ES4121503/A HALBE-RACKBREITE MINI-RACK 3HE, 150mm tief, AscheCANFORD ES4121503/A HALBE-RACKBREITE MINI-RACK 3HE, 150mm tief, Asche
CANFORD RACKS - ES412 Series - Half-rack width desktop rack, with optional wall mount - Wooden
With an overall depth of 150mm and providing 140mm of usable space or 300mm overall depth providing 290mm of usable space, this range of compact wooden manufactured, half rack width mini pods are designed for use in studio, home, educational and commercial environments.
Each unit comes fully assembled and is supplied complete with punched rack strip to the front face. The rack strip has three holes per 1U and is recessed by 10mm from the front of the case. The rear of the case is open. Four self-adhesive feet are supplied for use when required for desktop applications. Each mini pod can be easily converted for wall-mounted application by combining with a single WFK1 wall-mounting fixing kit.
Internal External External External
height height width depth
2U 131mm 281mm 150mm
131mm 281mm 300mm
3U 174mm 281mm 150mm
174mm 281mm 300mm
4U 218mm 281mm 150mm
218mm 281mm 300mm