CANFORD CABLE DRUM CDS380CTS
Artikelnummer
Hersteller
Canford
Typennummer
  • CDS380CTS
GTIN
CANFORD CABLE DRUM CDS380CTS
CANFORD CABLE DRUM CDS380CTS
CANFORD CABLE DRUMS - Steel drum, stackable
All models have a folding winding-handle on the drum flange. Drums and frames are black.
Dimensions
Code Model Flange Hub Hub Flange style Weight
diameter diameter width (kg)
35-5041 CDS380 380mm 236mm 166mm Blank plate 6.03
35-5042 CDS380CTS 380mm 236mm 166mm Cable tail 6.23
Capacities (tight pack)
Code Model 6.5mm cable 12.5mm cable 15.9mm cable